Product Details:
| Equipment Type | Reach Truck |
| Load Capacity | 2 to 3 ton |
| Rental Basis | Annual |
| Rental Period | Per Month |
| Power Source | Electric |
| Working Height | 6 to 10 m |
| Lift Height | 6 to 10 m |
| Location | Within State |
| Service Location | Within State |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Deal In | New |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Delivery Time | 5 or 10 days |
Product Details:
| Trolley Type | Pallet Trolley |
| Load Capacity | 1500 kg |
| Trolley Material | Stainless Steel |
| Platform Size | 900x1500 mm |
| Wheel Type | Solid Rubber |
| No. Of Wheels | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Delivery Time | 5 0r 10 days |
| Deal in | New |
| Usage/Application | Industrial |