Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Lifting capacity | 10000 kg |
| Lifting Capacity(kg) | 600 |
| Magnet type | Electro permanent |
| Duty cycle | 75 % |
| Magnet diameter | 1500 mm |
| Input voltage | 220 V DC |
| Magnet weight | 3000 kg |
| Brand | Electro Flux |
| Country Of Origin | Made In India |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Delivery Time | 5 or 10 days |
| Deal in | New |
Additional Information: